آیا سوالی دارید؟

_

لطفا سوالات زیر را بخوانید و اگر پاسخ شما را پیدا نکردید، لطفا به سؤال خود پاسخ دهید، ما در اسرع وقت به شما پاسخ خواهیم داد.

سوالات متداول

نحوه دریافت جواز ساخت به چه صورت می باشد؟ زمان مورد نیاز اخذ آن چقدر است؟

پاسخ: پروسه دریافت مجوز برای اجرای ساختمان می تواند از نظر زمان و مراحل کاری متفاوت باشد، در پروژه هایی که زمین موردنظر داخل محدوده شهری واقع شده اند بازه زمانی حدوداً سه ماهه  برای تهیه مجوز و تحویل به مالک مورد نیاز می باشد. کلیه ی هزینه های واریزی ادارات به صورت  اصل فیش مربوطه به مالک تحویل می گردد.

در پروژه های خارج از محدوده شهری بازه زمانی کوتاه تر برای اخذ مجوز مورد نیاز است.

مدارک مورد نیاز برای اخذ پروانه چیست؟

پاسخ: در پروژه هایی که زمین مورد نظر در محدوده شهری واقع شده اند، مدارکی همچون: اصل سند، مدارک شناسایی مالک و نقشه برداری زمین مورد نظر برای شروع کار مورد نیاز می باشد که کلیه امور توسط شرکت عمران دژ پیگیری و انجام خواهد شد.

در پروژه هایی که زمین مورد نظر خارج از محدوده شهری می باشند همه مدارک مانند زمین های واقع شده در محدوده ی شهر می باشد با این تفاوت که در زمین های واقع شده در خارج محدوده ی شهری می توان به جای سند با فروش نامه نیز مجوز دریافت نمود.

جواز دو مرحله ای چیست؟

پاسخ: با توجه به پاسخ سوال اول پس از اخذ مجوز، مالک مجاز به ساخت بنا طبق نقشه های تأیید شده می باشد. پس از اتمام ساخت اسکلت و آجرچینی برای کنترل متراژ و طبقات و نحوه  اجرا،  نقشه های ثانویه که توسط مالک و دفتر مربوطه تهیه شده؛ شهرداری یا دهیاری در صورت تغییر پرونده را برای تعیین میزان تخلف به کمسیون ارجاع داده و پس از تعیین مقدار جریمه و تسویه آن توسط مالک، پروانه دوم یا گواهی عدم خلاف صادر خواهد شد.

زمان اعتبار جواز ساختمان چه مقدار می باشد؟

پاسخ: زمان اعتبار مجوز ساخت در داخل محدوده شهری یک ساله بوده و برای یک سال قابل تمدید می باشد اما برای خارج از محدوده شهری مجوزهای چندساله صادر خواهد شد.

هزینه پروانه ساخت چه مقدار می باشد؟

پاسخ: هزینه پروانه ساخت با توجه به داخل یا خارج محدوده بودن زمین، متراژ بنای مورد نظر، تعداد طبقات و نوع کاربری مشخص خواهد شد.

از ما بپرسید

افزونه "فرم تماس 7" نصب یا فعال نشده است
هزینه ساخت متری چند می باشد؟

پاسخ:هزینه ساخت پروژه با توجه به نقشه های اجرایی متره برآورد و به کارفرما اعلام خواهد شد.

هزینه اجرای یک پروژه بازسازی ساختمان چقدر است؟

پاسخ: در پروژه های بازسازی ابتدا پس از رویت فیزیکی پروژه لیستی از آیتم های موردنیاز مرمت تهیه شده و با توجه به آن لیست برآوردی از شکل کار و مصالح مورد نیاز متره خواهد شد که با توجه به مطالعات اولیه هزینه و مدت زمان اجرا مشخص  و اعلام خواهد گردید.

آیا ساختمان با اسکلت فلزی مناسب تر و مقرون به صرفه تر است یا ساختمان با اسکلت بتنی؟

پاسخ: ساخت ساختمان با اسکلت بتنی برای کاربری مسکونی کوچک توصیه می شود و برای کاربری های اداری وتجاری خاص که تعداد طبقات بسیار زیادتر می باشد اسکلت فلزی می تواند گزینه مناسب تری باشد. بطور کلی به صورت تقریبی هزینه اجرای اسکلت فلزی 30% بیشتر از اسکلت بتنی می باشد و لیکن  سرعت اجرای بسیار بالاتری نصبت به اسکلت بتنی خواهد داشت.

حداکثر دهانه قابل اجرا در ساختمان طبق اصول و ضوابط چه مقدار می باشد؟

پاسخ: در اجرای سازه با استفاده از شیوه وافل و کوبیاکس و … می توان طول دهانه ها را افزایش و تعداد ستون ها را در پلان کاهش داد. این افزایش دهانه می تواند بالاتر از 15متر هم باشد.

اجرای ساختمان توسط مدیریت پیمان به چه شکل می باشد؟

پاسخ: پس از اخذ مجوزهای لازم برای ساخت و اجرای ساختمان از مراکز مربوطه، مالک می تواند برای اجرای پروژه با شرکت عمران دژ قرارداد مدیریت پیمان ببندد تا شرکت کلیه امور مربوط به اجرای پروژه را متعهد گردد و طبق بازه زمانی مشخص اقدام به بکارگیری پرسنل متخصص و تهیه مصالح مرغوب با هزینه ی خود کارفرما نماید. بدین صورت که هزینه ی اجرای پروژه توسط مالک به صورت تنخواه در مراحل مختلف کار به شرکت پرداخت خواهد شد و شرکت موظف به ارائه صورت وضعیت در زمان های مشخص شده، خواهد بود. مقدار دستمزد پیمانکار ( شرکت عمران دژ) معادل  10الی 15  درصد با توجه به نوع پروژه از هزینه ی نهایی اجرای پروژه خواهد بود که طی مراحل مشخص شده در قرارداد از مالک اخذ خواهد گردید.

افزونه "فرم تماس 7" نصب یا فعال نشده است