ایده‌های خلاقانه برای تغییر دکوراسیون سالن نشیمن کوچک

ایده‌های خلاقانه برای تغییر دکوراسیون سالن نشیمن کوچک

ایده‌های خلاقانه برای تغییر دکوراسیون سالن نشیمن کوچک

یکی از ایده های طراحی و تغییر دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن کوچک با دیوار قناس، تبدیل آن به نقطه کانونی است. می توانید روی کاناپه خود را با پارچه های ابریشم دوزی یا ملیله دوزی شده تزئین کنید. معمولا دیواری که درب اتاق خواب در آن قرار دارد فضای بدون کاربرد دارد که می توانید با قفسه بندی از آن استفاده کنید. کوچک استفاده از مبلمان L برای بازتر شدن مسیر تردد است.

ایده‌های خلاقانه برای تغییر دکوراسیون سالن نشیمن کوچک

ایده های تغییر دکوراسیون اتاق نشیمن کوچک

داشتن اتاق نشیمن کوچک دلیلی برای محدودیت در چیدمان وسایل ایجاد نمی کند شما همچنان می توانید از وسایل مورد نیاز خود در این فضا استفاده کنید اما برای اینکه اتاق نشیمن شلوغ به نظر نرسد و تبدیل به انباری وسایل نشود باید نکاتی را رعایت کنید شرکت بازسازی ساختمان عمران دژ،

در این مقاله ما قصد دارد ایده های تغییر دکوراسیون اتاق نشیمن کوچک را ارائه دهید تا شما متناسب با سلیقه و نیاز خود بتوانید از این ایده ها استفاده کنید.

شما برای چیدمان اتاق نشیمن خود به فضای بزرگتر نیاز ندارید بلکه ذهنی خلاق و کمی سلیقه برای چیدمان و دانستن چند نکته کاربردی برای این کار کافی است.

برای استفاده درست از ایده هایی که ارائه می دهیم، باید دست به تغییر دکوراسیون اتاق نشیمن کوچک خود بزنید تا متوجه تاثیر ایده ها شوید چیدمان اصولی در روحیه افراد خانواده نیز تاثیر مثبت می گذارد. پس بعد از خواندن این مقاله دست به کار شوید:

ایده‌های خلاقانه برای تغییر دکوراسیون سالن نشیمن کوچک

 

ایده اول: دیوار قناس اتاق نشیمن را به نقطه کانونی تبدیل کنید

بزرگترین مشکلی که اتاق های نشیمن با دیوار قناس دارند عدم چیدمان مبلمان و سایر وسایل است اما با کمی زیرکی می توانید عیب دیوار را تبدیل به حسن کنید یکی از ایده های تغییر دکوراسیون اتاق نشیمن کوچک با دیوار قناس، تبدیل آن به نقطه کانونی است.

یعنی چی؟ بگذارید بیشتر توضیح دهیم. اگر دیوار اتاق نشیمن شما قناس است بهتر است آن را با رنگی تیره تر از سایر دیوار ها رنگ بزنید و یا اینکه از کاغذ دیواری با زمینه رنگی تیره استفاده کنید. برای اینکه فضای خانه بزرگتر به نظر برسد می توانید یک آینه بر روی دیوار کانونی قرار دهید. در کل این دیوار را می توانید با هر چیزی تبدیل به نقطه کانونی کنید به شرطی که شلوغ نباشد.

 

ایده دوم: با پارچه های و بافت ها اتاق نشیمن را دیزاین کنید

می توانید روی کاناپه خود را با پارچه های ابریشم دوزی یا ملیله دوزی شده تزئین کنید همچنین از کوسن های طرح گلیم استفاده کنید. پرده آویزی در قسمت ورودی آشپزخانه یا راهرو نصب کنید. این کار جذابیت اتاق نشیمن را چند برابر می کند.

ایده‌های خلاقانه برای تغییر دکوراسیون سالن نشیمن کوچک

ایده سوم: از دیوار اطراف درب اتاق خواب برای گذاشتن قفسه استفاده کنید

یکی دیگر از ایده های تغییر چیدمان اتاق نشیمن کوچک طبقه بندی دیوار بدون کاربرد با شلف است معمولا دیواری که درب اتاق خواب در آن قرار دارد فضای بدون کاربرد دارد که می توانید با قفسه بندی از آن استفاده کنید و وسایلی نظیر کتاب و سایر اکسسوری ها را بر روی آن قرار دهید.

این به خلوت ماندن فضای خانه نیز کمک می کند و جلوه بصری خوبی ایجاد می کند. برای کسانی که در قسمت پایین خانه جا برای وسایل تزئینی ندارند این بهترین ایده است.

ایده دیگری وجود دارد که در تغییرچیدمان نشیمن کوچک مناسب است و آن گذاشتن قاب های عکس به صورت نامنظم بر روی دیواری است که درب اتاق خواب در آن قرار دارد این کار باعث می شود که از دیوارهای اصلی اتاق نشیمن خود استفاده های دیگری کنید. بدین ترتیب می توانید از فضاهایی که به نظر غیر قابل استفاده می آید به درستی استفاده کنید.

ایده‌های خلاقانه برای تغییر دکوراسیون سالن نشیمن کوچک

ایده چهارم: رنگ دیوار اتاق نشیمن را روشن انتخاب کنید

رنگ دیوار به تنهایی می تواند عامل بزرگتر یا کوچکتر نشان دادن اتاق نشیمن باشد. برای اینکه تغییر دکوراسیون پذیرایی کوچک شما خوب و حرفه ای باشد به رنگ دیوار اهمیت دهید استفاده از رنگ های ملایم و روشن برای بزرگ تر نشان دادن فضا اهمیت زیادی دارد همچنین اگر نور نشیمن شما کم است می توانید تمام دیوارها را به رنگ سفید درآورید و سایر وسایل را با رنگ های مکمل دیزاین کنید.

دیوار سفید نور کم فضا را انعکاس می دهد و باعث بزرگتر دیده شدن اتاق نشیمن می شود.

ایده‌های خلاقانه برای تغییر دکوراسیون سالن نشیمن کوچک

ایده پنجم: اندازه مبلمان باید متناسب با اتاق نشیمن باشد

تغییر مبلمان نیز یک ایده تغییر دکوراسیون اتاق پذیرایی کوچک است که می تواند در بزرگتر دیده شدن فضای خانه موثر باشد مبلمان بزرگ علاوه بر اینکه جا گیر است خود به خود هم جای اضافی می گیرد و هم مسیر تردد را اشغال کند.

از طرفی دیگر مبلمان سلطنتی و پر زرق و برق نیز علاوه بر پر کردن فضا دید بصری جالبی از اتاق نشیمن ایجاد نمی کند بنابراین از مبلمان با سبک بسیار ساده و حتی الامکان از کاناپه برای دیزاین کردن نشیمن استفاده کنید.

می توانید یک کاناپه سه نفره را در بهترین قسمت اتاق نشیمن قرار دهید تا مرکز توجه باشد و حواس ها را از فضای کوچک نشیمن پرت کند و در طرفین آن از مبل های تک نفره با اشکال نامتقارن استفاده کنید. قرار دادن پاف هم می تواند در دیزاین اتاق نشیمن زیبایی بصری خوبی ایجاد کند.

از جمله ایده های تغییر دکوراسیون اتاق نشیمن کوچک استفاده از مبلمان L برای بازتر شدن مسیر تردد است این سبک مبلمان در اکثر آپارتمان های متراژ کوچک قابل چیدمان هستند.

ایده‌های خلاقانه برای تغییر دکوراسیون سالن نشیمن کوچک

ایده ششم: اتاق نشیمن را با وسایل چند منظوره چیدمان کنید

یکی از بهترین ترفندهای تغییر چیدمان اتاق نشیمن استفاده از وسایلی است که چند کاربرد دارد با این کار ضعف محدودیت فضا را جبران کنید مثلا از مبل های تاشو یا میز جلو مبلی که دارای چندین کشو دارد، همینطور از میز تلویزیونی استفاده کنید که دارای قفسه و کشو باشد همه اینها برای قرار دادن وسیله های کوچک، و خلوت شدن فضای اتاق نشیمن بسیار کمک کننده است.

ایده‌های خلاقانه برای تغییر دکوراسیون سالن نشیمن کوچک

ایده هفتم: از اکسسوری ها کمتر استفاده کنید

از دیگر ایده های تغییر دکوراسیون سالن پذیرایی برای بزرگتر نشان دادن فضا، استفاده کمتر از اکسسوری ها خصوصا بر روی میز و به طور کلی فضای پایین خانه می باشد اتاق نشیمن هر چقدر خلوت تر باشد هم فضا را آرام تر می کند و هم باعث بزرگتر شدن فضا می شود در بالا اشاره کردیم که می توانید اکسسوری ها را بر روی قفسه و در ارتفاع قرار دهید یا از یک تابلو بزرگ به عنوان نقطه کانونی استفاده کنید.

ایده‌های خلاقانه برای تغییر دکوراسیون سالن نشیمن کوچک

 

ایده هشتم: پرده های پذیرایی را ساده و روشن انتخاب کنید

تغییر در مدل پرده ها نیز از دیگر ایده های تغییر دکوراسیون و چیدمان سالن پذیرایی است که در زیبایی آن نقش موثری دارد هر چقدر هم پنجره های نشیمن عریض باشد.

باز هم نیازی به استفاده از مدل پرده هایی با دالان های سنگین و پارچه های ضخیم و شلوغ نیست اگر سقف کوتاهی دارید می توانید از پرده های قدی استفاده کنید و همچنین سالن پذیرایی شما اگر پنجره ی کوچکی دارد می توانید پرده را پهن تر از عرض پنجره بگیرید یا اینکه کل دیوار را پرده بزنید با این کار علاوه بر اینکه باعث بلندتر دیده شدن سقف می شود، در فضای خانه نیز تاثیر زیادی دارد.

از نصب پرده با ارتفاع کم برای پنجره کوچک جدا خودداری کنید زیرا موجب کوچکتر شدن فضای پذیرایی می شود رنگ پرده ها نیز حتی الامکان روشن باشد اگر خانه ای کم نور دارید از پرده های با جنس حریر یا تور استفاده کنید.
در این مقاله سعی کردیم راحت ترین و کم هزینه ترین ایده های تغییر دکوراسیون منزل را به شما معرفی کنیم تا با استفاده از آنها بتوانید از فضای سالن پذیرایی خود نهایت استفاده را بکنید.

گفتن این نکته نیز خالی از لطف نیست که حتی داشتن فضای بیشتر نیز مشکلات خاص خودش را دارد و شما می توانید با در نظر گرفتن مدل اتاق نشیمن خود آن را بهترین شکل چیدمان کنید.

درناتها پیشنهاد می کنم با مطالعه مقاله “نکات مهم و طلایی بازسازی و طراحی دکوراسیون داخلی آپارتمان های کوچک و قدیمی” با بازسازی و طراحی دکوراسیون در فضاهای محدود بیشتر آشنا شوید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

افزونه "فرم تماس 7" نصب یا فعال نشده است