چسب بتن

چسب بتن

چسب بتن

با چسب بتن بیشتر آشنا شوید

چسب بتن امروزه یکی از پرطرفدارترین مواد شیمیایی در صنعت ساختمان می باشد و استفاده ها و کاربردهای روزمره آن سبب شده تا همواره یکی از مهمترین موادی باشد که مورد توجه مهندسین ساختمان قرار گرفته و میگیرد.

این نوع مواد معمولاً از دو نوع چسب بتن اپوکسی و چسب بتن لاتکس یا پلیمری ((امولسیونی)) تشکیل شده اند ، که در ادامه سعی خواهیم داشت تا شما را با انواع بتن ها و کاربردهای آنها بیشتر آشنا سازیم.

چسب بتن

کاربردهای مهم چسب بتن

  • ترمیم

از این نوع محصول شیمیایی در بیشتر موارد جهت ترمیم به عنوان ملات ترمیمی برای کف سازی ها و پر کردن درزها  و نگهداری بتن های قدیمی تر استفاده شده نیز بهره مند میشویم.

  • آب بندی

ممکن است در برخی مواقع در مکانی از دو نوع بتن قدیمی و جدید استفاده گردد که سبب میشود تا برای پیوند بهتر بتن های قدیمی و جدید جهت افزایش حالتهای شیمیایی و مکانیکی بتن استفاده گردد که به اصطلاح باید بتن نیز آب بندی گردد و همچنین در نماسازی ها این امر بوفور دیده میشوند.

  • تعمیر سازه ها

چسب بتن بنا به مقاومت کششی و خمشی بالایی که دارد در بسیاری مواقع برای افزایش ماندگاری سازه های آهکی و یا گچی نیز مورد استفاده قرار میگیرد.

با ما همراه باشید تا با خواص دیگر انواع این ماده ارزنده که در بالا اشاره کردیم بیشتر آشنا بشوید »»»

چسب بتن پلیمری

پلیمری که با نام چسب بتن لاتکس نیز شناخته میشود به عنوان یک مواد افزودنی در ساختمان سازی ها نیز برای آب بندی نمودن و افزایش خاصیت چسبندگی بتن مورد استفاده قرار میگیرد.

همچنین گاهاً در برخی موارد دیده میشود که آسیب هایی در بخشهای سطحی بتن ها بوجود آمده که از طریق چسب بتن لاتکس مورد استفاده قرار میگیرد، حتی در بسیاری از آسیب های عمقی در بتن از این ماده نیز بوفور مورد استفاده قرار میگیرد.

چسب بتن چگونه عمل میکند؟

با توجه به خصوصیت مقاومت کشسانی این ماده هنگامی که این ماده با بتن و ملات های مختلف آغشته میشود خاصیت خود را به نوعی به مواد اولیه انتقال داده باعث افزایش مقاومت کششی و ایجاد انعطاف در ملات میشود و باعث میشود تا از ترک خوردن ملات پس از خشک شدن جلوگیری شود.

همچنین بنا به سخت شدن این نوع ماده در سایر ملات ها باعث افزایش مقاومت سایشی بتن گردیده و بالطبع کاهش نفوذ آب گشته و هر آنچه که آب نتواند در آن نفوذ کند از یخ زدگی  در آن به درصد فوق االعده پایینی خواهد رسید.

نتیجه

مناطقی که از رطوبت بالایی برخوردار هستند و به اصطلاح قلیای آب و هوا زیاد می باشد استفاده از چسب بتن بسیار حائز اهمیت و مهم می باشد و حتی پس از قرارگیری ملات آغشته با چسب بتن مانند میلگردها سبب جلوگیری از خورندگی میلگرد و تیرآهن میگردد.

چسب بتن

ویژگی های تاثیر گذار چسب بتن

  • افزایش چسبندگی ملات ها

همانطور که از نام این محصول پیداست خاصیت چسبندگی بالایی که وجود دارد سبب افزایش چسبندگی بتن و یا حتی ملات مورد استفاده می گردد.

  • انعطاف بالا

این ماده سبب بهبود انعطاف در بتن ها و سایر ملات جهت استفاده راحت در پروژه های ساختمانی میگردد.

  • ماده شیمیایی مقاوم

با توجه به اصالت ترکیبات شیمیایی این ماده ، سبب شده است تا در برابر زنگ زدگی و رطوبت و فرسایش بسیار استحکام بالایی داشته باشد.

  • ضد ضربه

هر آنچه که در برابر آب نفوذ ناپذیر میگردد مطمئناً در برابر دمای بالا و ضربه های ناشی از جابه جایی های ساختمانی و حتی زلزله های سهمگین میتواند بسیار مقاوم گردد.

  • مقرون به صرفه و اقتصادی

چسب بتن از آنجایی که باعث جلوگیری از فرسایش مواد اولیه بتن و ملات ها میگردد سبب استحکام بالا شده و از هزینه های نگهداری و تعمیرات علی الخصوص نمای ساختمان بسیار جلوگیری کرده و بر عمر بنا نیز می افزاید.

  • ماده ای سالم

از آنجا که فساد در این ماده شیمیایی پس از خشک شدن با سایر ملاتها بدلیل نفوذ ناپذیری آب به صفر میرسد سبب میشود تا این محصول کاملاً سالم و غیر سمی شنخته شده باشد.

  • سازگاری بالا

لازم به ذکر است که چسب بتن نیز به عنوان یکی از موادی که با تمام انواع مختلف سیمان سازگاری دارد شناخته شده می باشد.

شما سروران گرامی میتوانید در بخش بتن و فرآورده های بتنی با شرکت ها و فعالان در این زمینه بیشتر آشنا شوید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

افزونه "فرم تماس 7" نصب یا فعال نشده است