چه عواملی بر هزینه بازسازی ویلا تأثیر می گذارد؟

چه عواملی بر هزینه بازسازی ویلا تأثیر می گذارد؟

چه عواملی بر هزینه بازسازی ویلا تأثیر می گذارد؟

بازسازی ویلای قدیمی به ما کمک می‌کند با صرف هزینۀ  کم ویلایی نو و زیبا داشته باشیم. برای اینکه مدت زمان بیشتری بتوانیم از ویلا استفاده کنیم، مثل هر وسیله یا مکان دیگری نیاز به بروزرسانی دارد. بازسازی از جمله کارهایی که دیر یا زود برای زیباسازی و نوسازی ویلا لازم است انجام دهیم.

در مقالۀ پیش‌رو به بررسی اطلاعات مورد نیاز برای هزینه بازسازی خانه‌های ویلایی می‌پردازیم.  شرکت بازسازی ساختمان عمران دژ به عنوان یک شرکت، که در زمینه بازسازی ساختمان و دکوراسیون فعالیت می کند،

در نظر دارد که کلیه عوامل تاثیرگذار بر هزینه بازسازی ویلا را در وب سایت خود و به منظور اطلاع رسانی، در اختیار افراد قرار دهد تا افرادی که قصد بازسازی ویلای خود را دارند، قبل از اقدام به هر کاری، اطلاعات لازم را کسب کرده و آگاهانه تر قدم بردارند.

عوامل تاثیرگذار بر هزینه بازسازی ویلا

انجام پروژه‌های ساختمانی به‌هیچ‌وجه کار کم‌هزینه‌ای نبوده و نیاز به تخصیص بودجه کافی دارند. درمورد بازسازی ویلا نیز این قاعده مستثنی نبوده و بایستی برای انجام آن، بودجه و سرمایه گذاری دقیقی در نظر گرفته شود.

اما باید گفت که با یک برنامه‌ریزی صحیح و مدیریت درست می‌توان هزینه بازسازی ویلا را تا حد خیلی زیادی پایین آورده و یک بازسازی مقرون‌به‌صرفه و با کیفیتی را به مرحله اجرا در‌آورد.

در ادامه به عواملی که بر هزینه بازسازی ویلا تأثیر گذار است، اشاره خواهیم کرد. توجه به این موارد می‌تواند دست شما را در انتخاب روش مناسب و برآورد هزینه های لازم باز بگذارد:

چه عواملی بر هزینه بازسازی ویلا تأثیر می گذارد؟

عمر ساخت ویلا

در مجموع ویلاهای قدیمی‌تر هزینه بازسازی بالاتری دارند چرا که در حین کار ممکن است عواملی پیش آید که نیاز به تغییر داشته و همین مساله هزینه بازسازی را بالا ببرد.

هزینه بازسازی ویلای قدیمی به دلیل آنکه سیستم های لوله‌کشی آب و گاز یا برق‌کاری ساختمان قدیمی است، احتمال آنکه دچار مشکل شده و نیاز به ساخت و بازسازی کامل داشته باشند بسیار زیاد است و این در حالی است که ویلاهایی که عمر ساخت آنها کمتر بوده، ممکن است نیازی به تغییر این گزینه ها نداشته و بازسازی آنها با صرف هزینه کمتری قابل اجرا باشد.

ابعاد و مساحت ویلا

هر چه که سایز و اندازه ساخت بزرگ‌تر باشد، هزینه بازسازی ویلا به مراتب بالاتر می‌رود. پر واضح است که با بزرگ‌تر شدن سازه مصالح، مواد و متریال و همچنین زمانی‌که برای بازسازی آن در نظر گرفته می‌شود بیشتر شده و همه این عوامل بر افزایش هزینه بازسازی خانه ویلایی ساختمان تاثیر مستقیمی خواهد داشت.

موقعیت جغرافیایی ساختمان ویلا

بازسازی ویلاها و خانه‌های ویلایی در مناطق مختلف کشور متفاوت است. به‌عنوان مثال هزینه بازسازی ویلا در شمال با هزینه بازسازی خانه ویلایی در نقاط دیگر فرق می‌کند و این بستگی به قیمت روز مزدی کارگر و میزان دسترسی به متریال و مصالحی که قرار است در ساخت بکار برده شود، دارد. همین امر باعث تغییر در برنامه‌ریزی اجرایی و هزینه بازسازی خواهد شد.

بخشی از ویلا که قرار است بازسازی شود

هر یک از بخش‌های ویلا، هزینه بازسازی متفاوتی دارند. به‌عنوان مثال هزینه بازسازی آشپزخانه و سالن از هزینه بازسازی اتاق‌ها بیشتر است. آشپزخانه از بخش‌های مختلفی تشکیل‌شده است از جمله کاشی، کابینت‌ها، لوله‌کشی، سینک ظرف‌شویی و … .

در بسیاری از مواقع، بازسازی ساختمان منجر به تغییر همه این موارد خواهد شد و بنابراین هزینه بازسازی ویلا را افزایش می دهد. این در حالی است که بازسازی اتاق ها هزینه کمتری را برای صاحب ویلا به‌همراه خواهند داشت.

نوع مواد و متریال به‌کاررفته در بازسازی ویلا

از موارد دیگری که بر تغییر هزینه بازسازی ویلا تاثیر مستقیم دارد، نوع مواد، مصالح و متریالی است که قرار است در بازسازی آن مورد استفاده قرار گیرد. استفاده از متریال و تجهیزات مدرن، زیبا و به‌روز، هزینه بازسازی را تا حد زیادی افزایش می‌دهد اما استفاده از تجهیزات و متریال معمولی‌تر بر کاهش این هزینه و مقرون‌به‌صرفه بودن آن تاثیر مستقیم دارد.

چه عواملی بر هزینه بازسازی ویلا تأثیر می گذارد؟

نکاتی برای صرفه جویی در هزینه بازسازی ویلا

در اینجا به نکاتی که نیاز هست شما موقع بازسازی ویلای خود در نظر بگیرید می‌پردازیم. این نکات به شما کمک می‌کند تا تجربۀ بهتری هنگام بازسازی ویلای خود داشته باشید و با در نظر گرفتن همۀ نکات برای بازسازی ویلایتان با آسودگی خاطر اقدام کنید.

شما می‌توانید با توجه به نکات گفته شده در این مقاله به راحتی ویلای خود را با صرف هزینۀ کمتر و وقت کمتر به زیباترین شکل نوسازی کنید. برای اینکه نتیجه بهتری از بازسازی باغ ویلای خود بگیرید ضروری است که به این نکات به خوبی دقت کنید و با توجه به آنها اقدام به بازسازی ویلای خود کنید.

 • مواد، مصالح و متریالی که می‌خواهید استفاده کنید را با دقت انتخاب کنید: انتخاب مواد اولیه و متریال مهم است بنابراین سعی کنید که در هنگام انتخاب آنها، به بودجه‌ای که برای این کار اختصاص داده‌اید توجه لازم را داشته باشید. پیشنهاد ما به شما این است که در جاهایی که کیفیت متریال اهمیت بیشتری دارد، هزینه‌ و بودجه بیشتر و جاهای دیگر که می توان از متریال متوسط تری استفاده کرد، بودجه کمتر اختصاص داده و گزینه مناسب‌تر را انتخاب کنید. به عنوان مثال، در بازسازی ساختمان ویلا توجه به کیفیت سیم ها و تابلوی برق اهمیت زیادی دارد و نیاز به تخصیص بودجه بیشتر می باشد در حالی که شما می توانید با انتخاب کاشی با نقش و کیفیت متوسط و پرداخت هزینه کمتر، تعادل لازم را به خوبی برقرار کنید.
 • تا حد ممکن، در هنگام بازسازی، نقشه‌ را در حالت اولیه حفظ کرده و تغییر زیاد ندهید: در نظر داشته باشید که در هنگام بازسازی ویلا، چنانچه نقشه شما به‌طورکلی تغییر کند به عنوان مثال موقعیت آشپزخانه به کلی عوض شود و یا اتاق‌ها به مکان دیگری از ویلا منتقل گردند، این تغییرات بزرگ باعث می شوند که هزینه بازسازی ویلا افزایش پیدا کند چرا که با تغییر موقعیت آشپزخانه، لوله‌کشی و کلیه سیستم های زیر کار آن نیز جابه‌جا خواهند شد و همین مسئله سبب می‌شود که به نقشه جدیدی برای پیاده سازی نیاز بوده و مصالح و مواد اولیه بیشتری بکار گرفته شده و هزینه بازسازی افزایش پیدا کند.
 • پیمانکار بازسازی ساختمان را با دقت انتخاب کنید: این گزینه شاید کمتر مورد توجه قرار گیرد اما انتخاب شرکت خوب و با سابقه در زمینه بازسازی بر هزینه بازسازی ویلا تاثیرگذار خواهد بود چرا که کمک گرفتن از شرکت‌هایی که تازه‌کار بوده و تجربه کافی را در این زمینه دارا نمی‌باشند، سبب می‌شود که گاهی پروژه نصفه کاره رها شده و شما مجبور شوید به سراغ شرکت دیگری رفته و هزینه ها را از اول پرداخت کنید و یا آن که زمان اجرای پروژه طولانی‌تر شود و یا متریال و مواد اولیه‌ای که برای بازسازی ویلا خریداری می‌شود ازبین‌رفته و نیاز به خرید مجدد باشد. همه این عوامل در افزایش هزینه بازسازی باغ و ویلای شما تاثیر مستقیم دارد. پس انتخاب شرکت مورد نظر بایستی آگاهانه‌ و با تحقیق باشد.
 • آگاهی از نقشۀ طراحی داخلی برای بازسازی ویلای قدیمی: برای بازسازی عالی ویلای خود شما نیاز دارید ابتدا نقشه‌ای از نحوۀ بازسازی ویلای فرسوده که توسط متخصصان معماری طراحی شده را ببینید. در این نقشه لازم است ویژگی‌هایی را در نظر بگیرید تا مطمئن شوید که ویلای شما به بهترین شکل بازسازی می‌شود. آن ویژگی‌ها شامل عدم تداخل فضایی، فراهم شدن مسیر رفت و آمد مناسب برای دسترسی به همۀ فضاها، عدم وجود دید مزاحم به فضاهای خصوصی، طراحی دقیق فضاهای جدید را مد نظر قرار دهید.

برای رهایی از دوباره کاری و اتلاف انرژی خود و عدم صرف هزینۀ مجدد بازسازی ویلا بایستی دربارۀ موارد بالا با مشاوران و متخصصان امر مشورت کنید و مشاورۀ تخصصی بگیرید و به برنامه زمانی دقیق و هزینۀ دقیقی از مصالح و هزینۀ پروژه برسید. در نهایت با نظارت دقیق آنها و استفاده از تخصصشان اقدام به بازسازی ویلای قدیمی خود کنید.

چه عواملی بر هزینه بازسازی ویلا تأثیر می گذارد؟

مزایایی که بازسازی ویلا به همراه دارند، چیست؟

لازم به ذکر است که با توجه به همه موارد گفته‌شده، بازسازی ساختمان ویلا مزایای بسیار زیادی را برای صاحب آن به‌همراه خواهد داشت، که در ادامه به ذکر آن‌ها خواهیم پرداخت:

 • صرفه‌جویی در مصرف انرژی: در نظر داشته باشید که با به‌روز کردن تجهیزات ویلا و ساختمان آن، در مصرف انرژی تا حد زیادی صرفه‌جویی شده و هزینه‌های مربوط به مصرف انرژی به حد چشمگیری کنترل خواهند شد. به‌عنوان مثال با تغییر شیشه‌ها و دوجداره کردن آن‌ها، در هنگام زمستان و تابستان از ورود و خروج هوای بیرون به داخل ساختمان جلوگیری شده و بنابراین هزینه‌ای که برای مصرف انرژی مربوط به دستگاه های سرمایشی و گرمایشی ساختمان صرف می شود تا حد زیادی کاهش پیدا می‌کند.
 • صرفه‌جویی در هزینه مربوط به تعمیرات: در زمان بازسازی ساختمان ویلا، کلیه سیم‌کشی‌ها و لوله‌کشی‌های داخلی بررسی و بازبینی می‌شوند و شرکت مجری که بازسازی این ساختمان را در دست گرفته‌است، در صورتی که لوله‌کشی ساختمان ضعیف بوده، لوله‌ها پوسیده یا معیوب باشند، اقدام به تغییر آن خواهد کرد یا زمانی که تشخیص دهد سیم‌کشی به دلیل ضعف سیم‌ها، در آینده دچار قطعی خواهد شد، سیم کشی را عوض کرده و تجهیزات با کیفیت را جایگزین آن می کند. بنابراین صاحب ویلا مجبور به پرداخت هزینه‌های مکرر برای رفع عیب و تعمیر خرابی های مربوط به ساختمان نخواهد شد.
 • تامین آسایش و اطمینان ساکنین ساختمان: در هنگام بازسازی ساختمان‌های ویلایی، سیم کشی برق و لوله کشی گاز به دقت بازبینی شده و بررسی می گردند و چنانچه دارای مشکل باشند، رفع عیب در مورد آنها صورت می گیرد. بنابراین در هنگام بروز حوادث غیرمترقبه و پیش بینی نشده، ایمنی و آسایش ساکنین بیش از پیش تامین خواهد شد.
 •  زیبایی و جذابیت بخشیدن به ‌ظاهر ساختمان ویلا: مسلماً با بازسازی انواع ساختمان‌ها و استفاده از متریال جدید و به‌روز، ‌ظاهر ویلا تغییر زیادی کرده و مدرن تر و جذاب‌تر می‌گردد. بنابراین بدون آن که مجبور باشید با پرداخت هزینه های سنگین، ساختمان ویلایی جدیدی را احداث کنید، با صرف هزینه کمتر ساختمان موجود را بازسازی کرده و زیبایی و تنوعی دوباره به آن خواهید بخشید.

نکات مهم برای اجرای بازسازی و طراحی باغ ویلا

برای اینکه به این زیبایی‌ها دست پیدا کنید و از آن لذت ببرید، لازم است به نکات زیر بسیار توجه کنید.

 1.   تعمیر و تعویض لوله‌های آب و فاضلاب

ضروری است در زمان بازسازی باغ ویلا به این نکته توجه کنید که حتماً لوله‌ها و اتصالات را بررسی کنید و از پوسیده نبودن آنها به طور دقیق مطلع شوید. اگر آنها پوسیده بودند، مطابق متریال‌های به‌روز آنها را تعمیر و یا تعویض کنید. اگر این کار را نکنید کل هزینه‌ای که صرف بازسازی و طراحی دکوراسیون می‌کنید از دست می‌رود و خسارات بسیاری به شما وارد می‌شود.

 1. تعویض سیم‌کشی برق با توجه به نقشۀ جدید

در صورتی که تغییراتی در تعداد اتاق‌ها یا طبقات می‌دهید و یا می‌خواهید نورپردازی متفاوتی برای ویلای خود پیاده سازی کنید و یا بخش‌های جدیدی مثل روف گاردن را می‌خواهید به ویلای خود بیافزایید، لازم است سیم‌کشی جدیدی متناسب با پلان جدید برای ویلای خود داشته باشید.

 1.   بررسی سیستم گرمایشی یا سرمایشی فضا

در زمان بازسازی مهم است که سیستم گرمایشی و سرمایشی مناسبی برای ویلای خود انتخاب کنید. جانمایی مناسب این سیستم نیز در بازسازی باغ ویلا فرسوده لازم است در نظر گرفته شود.

 1.  تعویض پنجره‌ها و درب‌های ویلا

تعویض آنها علاوه بر زیباتر کردن ویلای شما، می‌تواند باعث سیو کردن انرژی شود و عایقی بسیار عالی برای صدا و آلودگی باشد.

چه عواملی بر هزینه بازسازی ویلا تأثیر می گذارد؟

مهم‌ترین بخش‌ها برای بازسازی ویلای قدیمی چیست؟

بازسازی ویلای قدیمی و فرسوده طیف گسترده‌ای از تغییرات را می‌تواند بسته به نیاز شما شامل شود. می‌تواند شامل لوله کشی ساختمان و یا نوسازی باغ و یا احداث استخر شود.

چیزی که مشخص کنندۀ محدودۀ آن می‌تواند باشد، میزان فرسودگی آن و یا نیاز ما به ایجاد فضاهای جدید در ویلا است. گاهی ممکن است با یک رنگ‌آمیزی کار ترمیم و بازسازی ویلای فرسوده تمام شود.

گاهی هم ممکن است ما نیاز به ساخت طبقه‌ای جدید داشته باشیم و یا بخواهیم استخری برای ویلا خود بسازیم. برای نوسازی ویلای خود می‌توانید بخش‌های زیر را در نظر بگیرید.

 • بازسازی سالن

برای بازسازی سالن اگر نیاز به تعویض لوله کشی نیست می‌توانید صرفاً با استفاده از رنگ‌آمیزی سالن خود را زیباتر کنید. همچنین می‌توانید با صرف هزینۀ بیشتر و استفاده از سنگ و یا مصالح دیگر جلوه‌ای متفاوت به سالن ویلای خود بدهید.

 • بازسازی سقف ویلا

یکی از قسمت‌های مهمی که بسیار جلوۀ زیبایی به ویلای شما می‌بخشد بازسازی سقف است. برای همین معمولاً بازسازی این قسمت مدنظر خیلی از افراد قرار می‌گیرد.

این کار را بهتر است با توجه به مشورت متخصصان و نوع مصالح و رنگی که برای بازسازی ویلای قدیمی خود استفاده می‌کنید، انجام دهید. برای بازسازی آن می‌توانید از سقف کاذب استفاده کنید.

سقف کاذب به دلیل طرح‌های گوناگونی که دارد و پایین بودن قیمت آن طرفداران بسیاری دارد. همچنین می‌توانید برای ایجاد تغییر در سقف و زیبا سازی آن از کناف و یا گچ استفاده کنید.

 • سرویس بهداشتی و حمام

این قسمت معمولاً از جمله بخش‌هایی است که در بازسازی حمام و سرویس بهداشتی به فراموشی سپرده می‌شود. برای بازسازی این قسمت بهتر است از سنگ‌های تیره و کدر استفاده کنید.

موقع بازسازی این بخش بسیار مراقب باشید که به لوله‌های آن آسیبی نرسد. اگر آسیبی به لوله‌ها وارد شود بعد بازسازی ممکن است نشتی داشته باشد و شما را مجبور به بازسازی مجدد آن قسمت کند.

 •   بازسازی آشپزخانه

اگر می‌خواهید در بازسازی ویلا، آن را به سبک مدرن طراحی کنید حتماٌ نیاز به بازسازی آشپزخانه هم دارید. چون این بخش از ویلا، قسمتی بسیار مهم در ویلای شماست، برای آن بهترین مصالح را در نظر بگیرید.

چون به دلیل پخت و پز و رطوبت بالای آن وسایل و مصالح موجود در آن آسیب می‌بیند. در طراحی آشپزخانه لازم است به جنس کابینت‌ها و نحوۀ چینش وسایل و کابینت‌ها دقت کنید. همچنین از طراحی سقف و کف آشپزخانه با توجه به کاربری آن غافل نشوید.

چه عواملی بر هزینه بازسازی ویلا تأثیر می گذارد؟

بازسازی ساختمان ویلای خود را به ما بسپارید

توجه به توضیحات داده‌شده و حساسیتی که در انتخاب شرکت‌های فعال در زمینه بازسازی ساختمان ویلا وجود دارد، چنانچه به‌دنبال شرکتی هستید که با سابقه بوده و موفق به جلب رضایت کلیه مشتریان خود شده باشد، مجموعه ما در خدمت شماست.

ما با داشتن سابقه‌ای درخشان در این زمینه و پروژه‌های گسترده‌ای که تا به امروز به انجام رسانده‌ایم، در نظر داریم کلیه خدمات خود را در تارنمای شرکت عمران دژ معرفی کرده و با در اختیار قرار دادن اطلاعات لازم به متقاضیان به آنها در انتخاب و برنامه‌ریزی های لازم برای بازسازی ساختمان آنها کمک کرده و تا حد امکان هزینه بازسازی ویلا را برای آنها به حداقل ممکن برسانیم.

ما برای بازسازی ساختمان‌های ویلایی از صفر تا صد در کنار شما خواهیم بود.کافی ا‌ست به ما اعتماد کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

افزونه "فرم تماس 7" نصب یا فعال نشده است