چگونه مانند یک حرفه ای خانه خود را بازسازی کنیم؟

چگونه مانند یک حرفه ای خانه خود را بازسازی کنیم؟

چگونه مانند یک حرفه ای خانه خود را بازسازی کنیم؟

1- دید خود را وسیع کنید.

قبل از شروع بازسازی ساختمان، محصول نهایی خود را تصور کنید. با تصور نقطه پایانی خود، می توانید مرحله به مرحله پیش بروید. در ابتدا مشخص کنید که چه می خواهید. برای مثال می خواهید آشپزخانه خود را به شکل جزیره درآورید. سپس از اینترنت و سایت های مربوطه تصویر واضحی از ظاهر پروژه خود ترسیم کنید و جزئیات مهم را یادداشت کنید.

چگونه مانند یک حرفه ای خانه خود را بازسازی کنیم؟

2- بودجه بندی کنید.

بعد نوبت به برنامه ریزی برای بودجه می رسد. الگوهای زیادی به صورت آنلاین وجود دارند که می توانند به شما در این مورد کمک کنند. تک تک جزئیات را مرور کنید و برآورد واقعی هزینه ها را پیدا کنید. این هزینه ها شامل تهیه لوازم مورد نیاز، حقوق کارگران و غیره می باشد. سعی کنید همه هزینه ها را تخمین بزنید.

اگر هنوز پول کافی برای این کار ندارید، دست نگه دارید و بیشتر پس انداز کنید. پیشنهاد می کنم مقاله “هزینه بازسازی ساختمان چقدر است؟” را جهت برآورد هزینه مورد نیاز بازسازی ساختمان خود از دست ندهید.

3- تیم خود را تشکیل دهید.

گام بعدی در بازسازی خانه قدیمی و کلنگی این است که بفهمید چه کسانی قرار است در این کار با شما همکاری کنند. اگر به دنبال افراد حرفه ای در این کار می گردید، برآورد هزینه های آن را نیز در نظر داشته باشید.

با چند پیمانکار صحبت کنید و از آنها در مورد هزینه ها مشاوره بگیرید. برای این کار می توانید از یک شرکت متخصص در این کار کمک بگیرید. برای هر کاری متخصص خود را پیدا کنید تا در زمان انجام کار دجار سردرگمی نشوید.

4- یک برنامه زمانی ایجاد کنید.

شما باید یک برنامه ریزی دقیق برای پروژه خود داشته باشید. در این مرحله، هر کاری را به ترتیب منطقی بچینید. در ابتدا تاریخ شروع کار خود را مشخص کنید، سپس تک تک به سراغ متخصصان هر کار بروید و از آنها در مورد مدت زمان مورد نیاز سوال کنید. اگر برنامه ریزی برای پروژه خود ندارید، می توانید از متخصصان حرفه ای مشاوره بگیرید. از آنها بخواهید که زمان انجام پروژه شما را تخمین بزنند.

5- برای اتفاقات غیر منتظره آماده باشید.

بیایید صادق باشیم، علی رغم تلاش های ما، هیچ پروژه ای طبق برنامه ریزی دقیق پیش نمی رود. بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که در ابتدا خود را آماده اتفاقات غیر منتظره بکنید. مطمئن شوید که برای هزینه های پیش بینی نشده و مشکلات زمان بندی از قبل برنامه ریزی کنید.

اگر برنامه ریزی دقیقی برای پروژه خود دارید، سعی کنید زمانی برای تنفس در بین کار بگذارید تا اتفاقات غیر منتظره باعث استرس شما نشود.

پیشنهاد برای مطالعه


۱۶ ایده عالی برای بازسازی فضاهای خانگی

چگونه مانند یک حرفه ای خانه خود را بازسازی کنیم؟

6- از تجربه دیگران استفاده کنید.

از دوستان و همسایگانی که تا به حال کار بازسازی ساختمان انجام داده اند، مشورت بگیرید و در مورد چالش هایی که با آنها روبه رو شدند سوال بپرسید. این کار انبوهی از اطلاعات در اختیار شما قرار می دهد که می تواند برای برنامه ریزی پروژه ارزشمند باشد. این اطلاعات ممکن است برنامه ریزی شما را تغییر دهد.

7- محدودیت های خود را شناسایی کنید.

یکی از راه های صرفه جویی در بودجه، شناسایی محدودیت هاست. بدون برنامه ریزی دچار سردرگمی می شوید. ابتدا مشخص کنید که چه کارهایی را به راحتی می توانید انجام دهید، سپس موانع خود را شناسایی کنید و برای آنها برنامه ریزی کنید. حتما با یک پیمانکار خوب در این زمینه مشورت کنید.

8- مکان مورد نظر را مرتب کنید.

قبل از شروع هر کاری، مکان مورد نظر را مرتب کنید و وسایلی که به آنها نیاز ندارید را بیرون بگذارید. سعی کنید یک قفسه در جایی که می خواهید بازسازی کنید قرار دهید، تا وسایل خود را درون آن نگه دار کنید.

9- از قبل لوازم مورد نیاز را تامین کنید.

هیچ چیز ناامید کننده تر از این نیست که در میانه کار باشید و ابزار مورد نیاز خود را پیدا نکنید. یک اتاق را در نظر بگیرید و تمام لوازم مورد نیاز را تهیه و داخل آن قرار دهید. این لوازم شامل همه ابزارها، مواد و نقشه کار می باشد.

10- ایمنی را رعایت کنید.

اگر در منزل بچه کوچک دارید سعی کنید با نصب حفاظ، ایمنی را رعایت کنید. مطمئن شوید که پوشش ایمنی الکتریکی را نصب کرده اید و ابزار برنده و تیز را دور از دسترس قرار دهید. مخصوصا در ساعاتی که کار تعطیل است باید ایمنی فضا را بالا ببرید.
چگونه مانند یک حرفه ای خانه خود را بازسازی کنیم؟

11- برنامه ریزی برای قطعی آب داشته باشید.

اگر در حال انجام لوله کشی ساختمان هستید، ممکن است لازم باشد آب را برای چند ساعتی از فلکه قطع کنید. از قبل برنامه ریزی داشته باشید و برای مصارف خود آب ذخیره کنید تا با مشکل مواجه نشوید.

12- نقشه خود را آماده کنید.

برای بازسازی خانه قدیمی، از قبل با مشورت یک پیمانکار حرفه ای یا یک شرکت ساختمانی، نقشه پروژه خود را ترسیم کنید. حتما برای این کار به متراژ ساختمان، ارتفاع و عرض درها و پنجره ها توجه کنید. برای نقشه کشی باید خدمات برق، گاز و یا آب را نیز در نظر بگیرید.

13- اتاقی برای استراحت خود و خانواده در نظر بگیرید.

با وجود هم ریختگی در هنگام بازسازی خانه، یک اتاق را برای خود آماده کنید تا بتوانید دور هم جمع شوید و استراحت کنید. وسایل مورد نیاز خود از قبیل کتری، مایکروویو، خوراکی و غذا را برای خود فراهم کنید.

14- آب و هوا را در نظر بگیرید.

اگر در حال برنامه ریزی برای بازسازی ساختمان مسکونی خود هستید، حتما آب و هوا و فصل کاری خود را در نظر بگیرید. برای گرما و سرمای محیط برنامه ریزی داشته باشید. ممکن است مجبور شوید برق یا گاز خانه را قطع کنید پس باید سعی کنید به دمای هوا توجه کافی داشته باشید.

15- یک چک لیست تهیه کنید.

برای بودجه بندی و برنامه ریزی دقیق تر، یک چک لیست تهیه کنید و لوازم مورد نیاز خود را داخل آن یادداشت کنید. لیست اقلامی که دارید و باید بخرید را از هم جدا کنید. با تهیه این چک لیست می توانید تصمیم بگیرید که کدام ابزار را می توانید اجاره کنید تا در هزینه ها صرفه جویی شود.

آماده سازی پروژه کاری سخت و پیچیده است. گاهی ممکن است با مشکلات لاینحل مواجه شوید، اما تسلیم نشوید و به کار خود ادامه دهید. تنها چیزی که لازم است، کمی تدبیر و سازماندهی است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

افزونه "فرم تماس 7" نصب یا فعال نشده است