16 ایده عالی برای بازسازی فضاهای خانگی

16 ایده عالی برای بازسازی فضاهای خانگی

16 ایده عالی برای بازسازی فضاهای خانگی

زندگی در یک خانه زیبا و مدرن با طراحی فضاهای کاربردی همیشه لذت ‌بخش است. قطعا حضور در یک خانه نوساز می‌ تواند مقدمات این زندگی متفاوت باشد. اما قرار نیست تا شما در خانه قدیمی و دوست‌ داشتنی خود از ایده‌ های مدرن در طراحی دکوراسیون خانگی بی ‌بهره باشید.

بازسازی فضاهای خانگی مناسب آنهایی است که می‌ خواهند در خانه کلاسیک خود از ایده ‌ها و روش ‌های مدرن و زیبای امروزی استفاده کنند.برای بازسازی فضاهای خانگی نیاز به ایده دارید. ایده، نقشه راه شما است تا با توجه به سبک طراحی و فضاهای خانه موجود و رعایت هارمونی محیط در کنار استفاده بهینه از پتانسیل فضا در خلق دکوراسیون خانگی به نوسازی خانه بپردازیم.

در این مقاله از 16 ایده جذاب برای بازسازی خانه آماده کرده ‌ایم. ایده ‌هایی با الهام گرفتن از انواع سبک‌ ها و روش ‌های مدرن و حتی کلاسیک در طراحی دکوراسیون خانگی که قرار است محیط خانه کلاسیک شما را تبدیل به فضاهایی کاربردی تر، راحت ‌تر و در عین ‌حال زیباتر سازند.در تمام این ایده ‌ها به ‌دنبال تغییر در سبک و روش طراحی خانه نیستیم؛

بلکه می ‌خواهیم با احترام به معماری کلاسیک خانه این فضا را برای پذیرش ایده ‌های بهتر از سبک زندگی مدرن شده آماده کنیم. خانه‌ های قدیمی حرف‌ های زیادی برای گفتن دارند. معماری آنها برای صاحبان آنها مهم است.در عین‌ حال این فضاهای کلاسیک منتظر حضور ایده ‌های امروزی هستند. قطعا برای بازسازی فضاهای خانگی دست به تحقیق می ‌شوید و به مطالعه انواع سبک‌ ها و روش‌ ها می‌ پردازید.

هزینه بازسازی ساختمان را تخمین می زنید. شاید تحقیق شما در نوسازی فضاهای خانگی کامل باشد؛ اما مطمئن باشید که ایده بازسازی خانه و آپارتمان یک قدم جدی رو به سمت ناشناخته ‌ها است.

قدمی که قرار است شما را در دنیایی جدید و متفاوت از خانه ‌ای که سال ‌ها می ‌شناسید، رها سازد. قطعا در این مسیر نیاز به خلاقیت، ابتکار و البته هنر طراحی دکوراسیون خانگی دارید. شما هنرمند هستید و ایده‌ هایی زیبا را در سر می ‌پرورانید. با این ‌وجود قطعا از تماشای ایده ‌های متنوع برای تکمیل نظرات خود استفاده می ‌کنید.

در این مقاله قصد نهایی ما معرفی چندین سبک مدرن و کاربردی از خانه ایده ‌آل است تا قدمی سازنده در تکمیل ایده ‌های شما ایجاد کرده باشیم.

16 ایده عالی برای بازسازی فضاهای خانگی

ایده اول: خانه را برای همراهی با محیط ‌زیست آماده کنید

ارتقاء قابلیت ‌های زیست‌ محیطی خانه از تفکرات مدرن برای بازسازی فضاهای خانگی است. در این ایده نظرات فراتر از اجرای فضاهای زیبا و شاید کاربردی است و به‌ دنبال طراحی یک خانه با رعایت استانداردهای زیست ‌محیطی می باشد.

خانه ‌های قدیمی با مصالح و استانداردهای قدیمی ساخته شده ‌اند. قطعاً در ایام گذشته چندان توجه جدی به مبحث زیست ‌محیطی مانند کاهش مصرف سوخت، مدیریت نور در خانه، هماهنگی با محیط اطراف، استفاده از عناصر طبیعی و… نبوده ‌است.

اما در اولین قدم برای بازسازی محیط خانگی می‌ توانیم به ارتقای جایگاه خانه برای همراهی با محیط‌ زیست فکر کنیم. مثلاً می ‌توانیم از ایده پنجره ‌های دوجداره، طراحی دیوارهای عایق حرارتی و همچنین استفاده از پنل های خورشیدی بر روی سقف خانه و… فکر کنیم.

استفاده بهینه از انرژی، الگوی مطرح ‌شده در این ایده برای بازسازی فضاهای خانگی می ‌باشد. به ‌هر حال همه ما می ‌دانیم که حداقل درب و پنجره‌ های کار ده در خانه‌ های قدیمی مناسب مدیریت انرژی در فضاهای خانگی نیستند و باید به الگوهای مدرن‌ تری در بازسازی آنها فکر کنیم.

16 ایده عالی برای بازسازی فضاهای خانگی

ایده دوم: از شیشه در بازسازی فضاهای خانگی استفاده کنید

صنعت طراحی و تولید مصالح ساختمانی رو به ‌رشد است و حالا مصالحی با ایده‌ ها و کاربردهایی کاملاً متفاوت از آنچه در گذشته بوده ‌اند، طراحی می‌ شوند. مانند انواع شیشه ‌های ضخیم و نشکن با قابلیت‌ های عایق حرارتی که حالا در سطح مصالح پرکاربرد ساختمان‌ سازی طراحی ‌شده و استفاده می ‌شوند. از این شیشه‌ ها می‌ توانید برای بازسازی فضاهای خانگی استفاده کنید.

اگر خانه شما در حال گسترش پیدا کردن است و قصد دارید تا از بناهایی جدید در اطراف بنای اصلی خانه بسازید، می ‌توانید از ایده پیوندهای شیشه برای اتصال بنای قدیمی و جدید در بازسازی ساختمان استفاده کنید.

البته همه ما دارای خانه باغ نیستیم تا بخواهیم به ساخت یک بنای جدید در محیط خانگی فکر کنیم. اما می ‌توانیم از ایده اتصالات شیشه‌ ای مانند یک دیوار حایل از جنس شیشه مقاوم و نشکن در دکوراسیون خانگی استفاده کنیم. این دیوارهای شیشه‌ ای باعث گسترش فضاهای خانگی می‌ شوند و در عین ‌حال به گردش نور در محیط خانه کمک می ‌کنند.

ایده سوم: با محیط بیرون از خانه ارتباط برقرار کنید

فرقی نمی ‌کند که صاحب یک خانه باغ هستید و یا در یک فضای آپارتمانی زندگی می‌ کنید. تا زمانی‌ که نتوانید با محیط بیرون از خانه ارتباط برقرار کنید، همیشه در یک فضای خانگی خشک و بی ‌روح و البته خسته ‌کننده قرار دارید.

در طراحی خانه ایده ‌آل ارتباط با فضای بیرون یک اصل کلیدی است. ایده ‌های کلاسیک در طراحی خانه ‌های قدیمی چندان نگرش مثبتی از محیط بیرون نداشتند. آنها پنجره ‌ها را کوچک و درها را باریک طراحی می‌ کردند.

شاید نبود مصالح قدرتمند در مدیریت انرژی فضاهای خانگی بود که معماران کلاسیک را به سمت خلق چنین فضاهای بسته‌ ای کشانده ‌بود. البته در سبک معماری کلاسیک ایرانی در جغرافیای مرکزی کشور شاهد خلق بناهایی که ارتباط زیادی با محیط بیرون دارند، بوده ‌ایم.

اتاق ‌ها با پنجره‌ های بزرگ و درهای چهارطاق از جلوه ‌های مهم در معماری سنتی است. اما این معماری در ایده‌ های عصر حاضر فراموش‌ شده است و خانه‌ های طراحی‌ شده در این چند دهه اخیر الگوهای نامناسبی برای ارتباط هر چه بیشتر با محیط بیرون از خانه دارند.

حالا در نوسازی فضاهای خانگی به سمت طراحی خانه مدرن حرکت می‌ کنیم. خانه‌ هایی که تازه متوجه اهمیت الگوهای سنتی در طراحی خانه‌ های دلباز هستند.

برای این کار می ‌توانید از تراس ‌ها با درهای بزرگ برای رفت ‌و آمد ساده ‌تر استفاده کنید. می ‌توانید از پنجره ‌ها که مساحت بزرگتری دارند، در دیوار خانه قدیمی خود نصب کنید و… . به ‌این ‌ترتیب از خانه باغ تا فضاهای آپارتمانی قابلیت دسترسی ساده ‌تری به محیط بیرون و لذت بردن از هوای آزاد دارید.

ایده چهارم: به فضاهای حجیم در نوسازی خانه فکر کنید

رسیدن به فضاهای بیشتر در محیط محدود خانه از مهم‌ترین نکات در طراحی دکوراسیون خانگی است و قطعا برای بازسازی فضاهای خانگی و استفاده هرچه مفید از کل فضای خانه فکر می‌کنیم. اما متأسفانه تمام ایده‌های ما برای کار کردن در فضاهای نزدیک کف خانه است و چندان توجهی به پتانسیل فضاهای موجود در بالا و نزدیک سقف خانه نداریم.

با استفاده از فضاهای کار شده در محیط بالای اتاق و یا کل سقف ‌خانه می‌توانیم گستره‌ی جذاب‌تر و در عین‌حال مفیدتر از فضاهای خانگی داشته ‌باشیم. ایده استفاده از پنجره‌های سقفی و یا حضور مناسب و هماهنگ چراغ‌های سقفی روش مناسبی در استفاده درست از فضای بالای محیط خانگی است. طراحی سقف با ایده‌های کار شده و زیبا از نکات کلیدی در بازسازی خانه است.

در این ایده به دنبال خلق یک فضای بصری جذاب‌تر، دل‌باز تر و در عین‌حال فراخ‌تر از محیط خانگی هستیم. از طرفی می‌خواهیم تا چیدمان نورپردازی در فضاهای خانگی را متحول کنیم.

16 ایده عالی برای بازسازی فضاهای خانگی

ایده پنجم: از معماری شکسته در بازسازی فضاهای خانگی استفاده کنید

خانه‌ی کلاسیک شما احتمالاً محیط بزرگی دارد. اما کل خانه در سیطره فضاهای محدود و دیوارکشی شده به ‌شدت کوچک نشان می‌دهد. از طرفی این دیوارکشی‌ها مانع از جریان یافتن نور در فضاهای خانگی خواهد شد.

البته نمی‌توانید کل این فضاها را حذف کنید و یک محیط کاملا باز و یکسره داشته باشید. به ‌هرحال محیط خانگی نیاز به فضاهای خصوصی شده دارد. در چنین حالتی باید از ایده‌های طراحی شکسته در بازسازی فضاهای خانگی استفاده کنید.

طراحی شکسته مجموعه ایده‌ها از ساخت دیوارها، پنجره‌ها و درب‌های نیمه‌کاره هستند. یک دیوار جزئی که از کف اتاق تا ارتفاعی اندک بالا کشیده ‌شده باشد و یا در سقف آغاز شده و جایی در میانه فضا مانده باشد و… مجموعه ایده های نیمه کاره و به اصطلاح معماری شکسته هستند. اگر خلاق باشید به ‌راحتی می‌توانید از این اجزاء نیمه‌کاره شده در بازسازی فضاهای خانگی استفاده کنید.

به ‌این ‌ترتیب محیط دل‌باز خانه را محدود نکرده و در عین‌حال باعث ایجاد جریان نور در فضای خانه می‌شوید و از طرفی توانسته‌اید با طراحی شکسته به خلق فضاهای مجزا و خصوصی در محیط خانه بپردازید.

آشپزخانه‌های اپن نمونه بسیار معروف و متداول از معماری شکسته هستند. اما شما می‌توانید این ایده را در نهایت خلاقیت به دیگر فضاهای خانگی بکشانید و در هماهنگی با طراحی دکوراسیون خانگی کل فضا را به یک جلوه بصری جذاب‌تری تبدیل کنید.

ایده ششم: در پوشاندن منافذی که نمی‌خواهید منعطف باشید

یک خانه قدیمی برای نیازهای قدیمی با تفکرات قدیمی طراحی شده‌ است. قطعا این خانه با چنین سبک و منش کلاسیک نمی‌تواند تمام نیازهای مدرن از خانواده امروزی را پوشش بدهد. به ‌عنوان مثال خانه‌های قدیمی عموماً دارای درب و پنجره‌ها و یا هر نوع منفذ دیگری هستند که حالا در نگاه مدرن خانواده امروزی کارایی ندارند.

قطعا استفاده از دیوارکشی راحت‌ترین ایده برای حذف این منافذ بدون کاربرد است. اما آیا دیوارکشی می‌تواند بهترین ایده بازسازی فضاهای خانگی باشد؟ اگر جایی از محیط خانه را نمی‌خواهید، دلیل نمی‌شود تا به ‌سرعت دست‌ به‌ کار شوید و کل ماجرا با یک دیوارکشی ساده حذف کنید.

می‌توانید منعطف باشید و این فضای بلااستفاده از خانه‌های قدیمی را تبدیل به یک ایده جدید برای نوسازی خانه کنیم. مثلاً درب قدیمی و بلااستفاده پتانسیل تبدیل شدن به یک پنجره دل‌باز و دوست‌ داشتنی دارد.

همین ایده را می‌توانید برای دیگر منافذ قدیمی و بلااستفاده خانه داشته باشید. به ‌هرحال در این ایده از نوسازی فضاهای خانگی می‌خواهیم منعطف باشیم و بگوییم که آجرکشی مدخل‌های بلااستفاده خانه تنها راه حذف آنها نمی‌باشد.

16 ایده عالی برای بازسازی فضاهای خانگی

ایده هفتم: عناصر کلاسیک خانه را نمایش بدهید

توجه به عناصر کلاسیک خانه از جذاب‌ترین ایده‌ها برای بازسازی فضاهای خانگی است. در ایده این ایده به ‌جای حذف و یا پنهان ‌سازی عناصر قدیمی خانه سمت ‌و سویی کاملاً متفاوت داریم و می‌خواهیم از قدرت بصری آنها در نمایش کلاسیک با نمای مدرن شده‌ی خانه‌های قدیمی استفاده کنیم.

به ‌این ‌ترتیب نه ‌تنها توانسته‌اید فضای خانه را کاملاً مدرن کنید، بلکه توانسته‌اید به بنای کلاسیک خود شخصیت بخشیده و اصالت آن را هرچه نمایان‌تر سازید.

برای این کار می‌توانید به حفظ نماهای کلاسیک خانه فکر کنید و یا در مرمت بخش‌های آسیب‌ دیده به جلوه‌های بصری داخل خانه بپردازید. به ‌هرحال هر خانه قدیمی و کلاسیک دارای جنبه‌های مثبت و جذابی است که حفظ و مرمت آنها در هرچه زیباتر شدن و البته نمایش اصالت خانه تاثیر گذار است.

ایده هشتم: هنر استفاده از شیشه‌های سقفی را جدی بگیرید

شیشه‌های سقفی دستاورد مدرن در دنیای متفاوت و روبه‌رشد ساختمان‌سازی است. معماران امروزی از این ایده نهایت استفاده را می‌کنند تا بتوانید حضور نور در محیط خانه را هرچه نمایان‌تر سازند. در بازسازی فضاهای خانگی نیز می‌توانید از این دستاورد مدرن استفاده کنید.

هنر استفاده از شیشه‌های سقفی باعث زنده‌تر شدن محیط خانه می‌شود. در هر چه بزرگ‌تر نشان ‌دادن محیط خانه تاثیرگذار است. به حضور نور طبیعی در فضای خانه کمک می‌کند و… ایده شیشه‌های سقفی همیشه جذاب است.

البته خانه شما باید پتانسیل استفاده از این ایده را داشته باشد. غالباً در خانه‌های آپارتمانی نمی‌توان چنین ایده‌ای را پیاده ‌سازی کرد.

ایده نهم: از درب‌های شیشه‌ای در محیط داخل خانه استفاده کنید

محیط داخل هر خانه در بخش‌های متعددی طراحی‌شده است. برخی از فضاهای خانگی برای ایجاد یک محیط کاملاً خصوصی هستند. اما برخی از فضاها فقط به ایجاد بخش های جدا شده از کل فضای یکپارچه خانگی می‌پردازند. در این فضاها به ‌دنبال ایجاد محیط خصوصی شده نیستیم.

در عین‌حال می‌خواهیم از فرم یکپارچه در طراحی فضای خانگی خارج شویم. برای این فضاها می‌توانید از درب‌های تمام شیشه‌ای استفاده کنید. این ایده مناسب خانه‌های تراس دار و یا خانه‌ها با اتاق‌های مرکزی که هیچ نوری ندارند می‌باشد.

به هر صورت اگر نور چالش اصلی شما در بازسازی فضاهای خانگی است، قطعا از حضور درب‌های شیشه‌ای در طراحی دکوراسیون خانگی استقبال می‌کنید.

ایده دهم: به گسترش فضای خانه فکر کنید

افزایش محیط خانه از ایده‌های جذاب در بازسازی فضاهای خانگی است. خانه‌های کلاسیک عموماً دارای فضاهایی کوچک هستند. این خانه‌ها دارای اتاق‌های کوچک با طراحی محدود و غالبا فضاهای بسته می‌باشند.

ممکن است در یک خانه باغ از بنای بسیار کوچکی استفاده ‌شده باشد و یا در طراحی یک خانه شهری حجم قابل ‌توجهی از فضا به حیاط خانه اختصاص داده شده باشد. در عین‌حال همیشه خانه‌های ۱ تا ۲ طبقه مستعد اجرای طبقه‌ای جدید می باشند.

گسترش فضاهای خانگی از ایده‌های جالب در بازسازی خانه‌های ویلایی است. اما تماماً در خانه‌های آپارتمانی قابلیت اجرا شدن ندارد. مگر آنکه بخواهیم به نوعی از فضای بلا استفاده و بی‌هویت خانه‌های آپارتمانی برای توسعه بهتر از فضا استفاده کنید.

راهروهای طولانی و یا فضای ارتباطی در بخش‌های مختلف خانه از این ‌دست فضاهای بلااستفاده و رهاشده آپارتمانی هستند. گاهی هم می توانید محیط تراس و یا بالکن خانه را به بخش اصلی خانه برای بزرگتر شدن فضای خانه اضافه کنید.

ایده یازدهم: به مدیریت فضا در طراحی و بازسازی فضاهای خانگی فکر کنید

اتاق‌های کوچک، فضاهای محدود، کم‌عرض و در کل طراحی بخش‌های غیر مربعی از نکات منفی بسیاری از خانه‌ها می‌باشد. قطعا در پروژه بازسازی فضاهای خانگی با اتاق‌ها و مکان‌های کوچک و محدود مواجه هستیم.

در این لحظه باید هنر مدیریت فضا برای ایجاد یک محیط دلبازتر را داشته باشید. شما باید بتوانید از فضای موجود حداکثر استفاده را ببرید و برای این کار به استفاده از مدیریت فضا نیاز دارید. مثلاً می‌توانید از مبلمان توکار برای بهبود فضا در اتاق‌ها با طراحی نامناسب استفاده کنید.

مبلمان توکار ایده جالبی است تا فضای محدود اتاق‌های کوچک، ناهمگون، اتاق‌ها با طراحی نامناسب، زاویه‌دار و حتی اتاق‌ها با سقف کوتاه و یا عرض کم را مدیریت کنید. می توانید از تختهای توکار و یا دو طبقه برای استفاده حداکثری از فضای داخل اتاق استفاده کنید. تخت‌های دو طبقه باعث می‌شود تا بتوانید فضای سقف اتاق را به محیط کاربردی‌ در فضای خانه تبدیل کنید.

درکل برای بازسازی خانه رسیدن به خانه‌های دلبازتر از اهداف کلیدی است و قطعا رویکرد مدرن برای طراحی دکوراسیون داخلی در هرچه جذاب‌تر کردن این فضاهای دلباز تأثیرگذار است.

16 ایده عالی برای بازسازی فضاهای خانگی

ایده دوازدهم: از نماهای آجری در محیط داخل خانه استفاده کنید

مدیریت فضای یک سمت ماجرا در نوسازی خانه است و ایجاد فضاهای جذاب بصری در نماهای زیبا و کارشده‌ی داخلی سمت دیگر از ماجرای بازسازی خانه می‌باشد. در این بخش باید به ‌دنبال ایده‌های زیباتر برای هرچه جذاب‌تر کردن محیط داخل خانه باشید.

استفاده از نماهای آجری ایده جذاب و مناسبی است. در این ایده خیلی ساده دیوارهای خانه را بدون استفاده از روکش‌های اصلی به حالت خام باقی می‌گذاریم. خانه‌های قدیمی از دیوارهای آجری دارند و این دیوارهای آجری می‌توانند پتانسیل تبدیل شدن به یک نمای جذاب برای محیط داخلی خانه‌های بازسازی ‌شده باشند.

البته توصیه می‌شود که تنها در بخشی از محیط خانه و آنهم برای نمای یک دیوار اصلی و تاثیرگذار از ایده نمای آجری استفاده کنید. در این مرحله پیشنهاد می کنم مقاله “چگونه با بازسازی نما جذابیت خانه را دو چندان کنیم” را مطالعه کنید.

ایده سیزدهم: از ویژگی‌های اصلی و برجسته در معماری خانه استفاده کنید

هر خانه دارای یک سبک معماری است و در ساخت بنای آن از نمادها و المان‌های خاص معماری استفاده شده ‌است. متأسفانه در نگرش معمول نوسازی خانه سعی در تغییر کل اجزای خانه و حتی تغییر در الگوی معماری حاکم شده در خانه دارند.

این تغییرات کلی خوب است و قطعا شما را به یک خانه ایده‌آل نزدیک‌تر می‌کند. اما گاهی لازم است تا نسبت‌ به ویژگی‌های برجسته در معماری کلاسیک بنا پایبند باشید. حتی گاهی توجه به این ویژگی‌ها باعث بهتر شدن عملیات بازسازی فضاهای خانگی می‌شود.

یک شومینه کلاسیک در محیط خانه و یا یک دیوارپوش با طراحی چشمگیر و حتی سبک دکور بندی خاص از فضایی کلاسیک گاهاً آنچنان جذابیت دارند که در همراهی با ایده‌های مدرن شما هرچه نمایان‌تر، هماهنگ‌تر و البته زیباتر جلوه‌گری کنند.

البته لازم به ذکر است که استفاده از عناصر تاثیرگذار ساختمان‌های قدیمی باعث کاهش هزینه در طراحی تا اجرای بازسازی خانه‌ی جدید می‌شود.

16 ایده عالی برای بازسازی فضاهای خانگی

 

ایده چهاردهم: هنجار شکن باشید و چیدمان ناخوشایند خانه را کنار بگذارید

گاهی ساختار کلی خانه معماری مناسبی دارد. اما چیدمان نهایی خانه در سبک معماری غلط و ناخوشایند از چیدمانی نامناسب قرار گرفته است. کمبود فضاها با دسترسی دشوار، عدم مدیریت فضا، کمبود نور در خانه و آشفتگی در قرار دادن المان‌های خانه از نمونه‌ها برای این چیدمان نامناسب هستند. ما واقعاً نمی‌دانیم که چه چیزهایی در ذهن معماران کلاسیک خانه‌های قدیمی گذشته ‌است.

گاهی با چیدمان نامناسب اتاق‌ها و یا ایجاد راهروهای طولانی مواجه هستیم، گاهی ترتیب قرارگیری فضای خانه حالتی آشفته دارد و گاهی نیز طراحی دکوراسیون خانگی غلط است. شاید این سبک طراحی در زمان خود ایده مناسبی بوده.

اما حالا با الزامات دنیای مدرن و تعریف نیازهای جدید باید به سمت تغییرات هنجارشکن برای ایجاد فضاهای جدید در خانه‌های قدیمی حرکت کنید.

به ‌عنوان مثال حضور فضاهای باریک و طولانی یک ایده سنتی در طراحی خانه‌های قدیمی است. اگر با چنین فضایی مواجه هستید سعی کنید تا با ایجاد مناطق کوچک‌تر از محیط خانه برای خلق فضاهای خاص‌تر و کاربردی‌تری استفاده کنید.

ایده پانزدهم: با استفاده از قالب‌های گچی نمای خانه را زنده‌تر سازید

تزیینات خانگی برای نمایش هرچه زیباتر از محیط خانگی بسیار متداول هستند. هنرمندان با استفاده از قالب‌های گچی انواع طرح‌ها، نقش‌ و نگارها و … را در جای‌جای خانه از سقف تا دیوارها کار می‌کنند.

در بازسازی فضاهای خانگی از این تزئینات هنرمندانه برای نمایش هرچه زیباتر محیط خانگی استفاده کنید. خانه‌های قدیمی غالباً دارای دیوارها و سقف‌های ساده‌ای هستند. سطوح بزرگ و لختی که حالا می‌توانند عرصه تمام ‌عیاری از هنر زیباسازی محیط خانه برای نمایش سلایق و خواسته‌های شما باشند.

گچبری، محیط خانه را سرزنده‌تر و در عین‌حال به فضایی پویا و زیباتر تبدیل می‌کند. فضای خانه از حالت کنج‌های تیز و خشک و بی‌روح خارج ‌شده، در نمایی جذاب و زیبا از گل بوته‌ها و یا نقش‌های هماهنگ گچی شکل می‌گیرند.

ایده شانزدهم: برای سقف‌های شیب‌دار و یا کم‌ارتفاع برنامه داشته باشید

خانه‌ها با سقف‌های شیروانی از معماری متداول ایران نیستند. اما به ‌هرحال در بخش بزرگی از سبک خانه‌سازی ایرانی شاهد حضور چنین معماری هستیم. لااقل در 3 استان کشور کل خانه ها را با سقف‌های شیروانی می سازند.

لذا مواجه شدن با سقف‌های شیب‌دار در برخی از مناطق ایران یک چالش همیشگی است. در عین‌حال برای برخی از فضاهای خانگی با دیوارهای کوتاه در سقف‌های کم‌ ارتفاع مواجه می‌شویم. به‌ طور معمول زندگی در یک اتاق با سقف غیر متعارف، ساده نیست. مگر آنکه برای چنین فضاها برنامه داشته باشید.

محیط با سقف کوتاه یک فضای مناسب برای اجرای ایده‌های خلاقانه است. کافی است اندکی هوشمندانه به سقف شیب‌دار و یا کوتاه اتاق خود نگاه کنید تا به ایده‌های بی‌پایانی از استفاده‌ی مناسب فضا برسید.

مثلاً می‌توانید از میز و صندلی کوچک در این فضای محدود استفاده کنید. به ‌هرحال شاید رفت‌ و آمد در زیر سقف شیب‌دار و یا کوتاه اتاق سخت باشد، اما قطعا نشستن برروی صندلی و کار برروی میز تحریر در این فضای محدود و دنج شده جذاب است.

16 ایده عالی برای بازسازی فضاهای خانگی

سخن پایانی

رسیدن به یک خانه مدرن با فضای کاربردی و در عین‌ حال زیبا و راحت ماجرای دشواری نیست. برای این کار نیازی نیست تا خانه‌ای جدید خریداری کنید و یا کل خانه کلاسیک خودتان را از نو بسازید.

کافی است به ایده‌ها در بازسازی فضاهای خانگی فکر کنید. بازسازی خانه با کمترین هزینه و در عین‌حال ساده‌ترین ایده شما را به خانه‌ا‌ی زیبا و مدرن شده می‌رساند. البته بازسازی محیط خانگی یک پروسه‌ی حساب‌ شده با رعایت الگوهای استاندارد در طراحی و چیدمان نهایی دکوراسیون خانگی است.

قطعا برای بازسازی خانه‌ی خودتان از ایده‌های جذاب و هیجان‌انگیز دارید. اما لازم است تا با کسب مشاوره‌های لازم و مطالعه سبک‌های گوناگون از معماری و طراحی داخلی به بهترین و کارآمدترین طرح نهایی برای نوسازی فضاهای خانگی بپردازید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

افزونه "فرم تماس 7" نصب یا فعال نشده است