نکاتی که قبل از بازسازی کف ساختمان باید به آن توجه کرد

نکاتی که قبل از بازسازی کف ساختمان باید به آن توجه کرد

نکاتی که قبل از بازسازی کف ساختمان باید به آن توجه کرد

بازسازی کف ساختمان ممکن است که به دلیل تغییر در ظاهر و یا به علت آسیب دیدگی کف‌پوش قبلی انجام شود. به ‌طور کلی بازسازی روندی است که در آن در یک فضا تغییراتی ایجاد می‌شود و ویژگی‌ های ظاهری و کیفی سازه بهبود پیدا می‌کند.

کف ساختمان به‌ عنوان یکی از مهم‌ترین و تأثیرگذارترین بخش‌‌ها در زیبایی و همچنین استحکام ساختمان شناخته می‌شوند. به همین دلیل استفاده از کف‌پوش مناسب هم می‌تواند به شما کمک کند تا دکوراسیون خانه خود را زیباتر کنید و هم می‌تواند استحکام خانه‌ی شما را در برابر فاکتور های گوناگونی بهبود ببخشد.

ما در این محتوا قصد داریم که برای شما به‌ طور کامل در رابطه با نکاتی صحبت کنیم که قبل ‌از استفاده از خدمات بازسازی کف خانه و آپارتمان توجه به آن ‌ها ضروری ا‌ست. در حال حاضر شرکت های زیادی در زمینه کف و کف‌ سازی ساختمان خدمات ‌رسانی می‌کنند.

به‌ همین دلیل بهتر است که در زمینه کفپوش ها و کفسازی اطلاعاتی کسب کنید تا بتوانید در صورت نیاز از دانش کسب ‌شده به ‌نحو احسن بهره ببرید.

چرا بازسازی کف ساختمان ضرورت دارد؟

فاکتور های گوناگون و متنوعی وجود دارند که ممکن است که ما را قانع کنند تا از خدمات بازسازی کف منزل بهره ببریم. پیشتر برای شما دو مورد از مهم‌ترین این فاکتور ها یعنی زیباسازی و بهبود شرایط ساختمان را نام بردیم.

اما دلایلی که ممکن است شما را به سمت استفاده از خدمات بازسازی کف ساختمان سوق دهند تنها به این دو مورد محدود نمی‌شوند. فاکتور‌های گوناگون و متفاوت دیگری مانند بررسی لوله‌کشی‌‌های کف ساختمان و برطرف کردن مشکلات موجود، نصب سیستم‌ های متفاوت گرمایشی از کف، تغییر دکوراسیون خانه و …

جزو آن دسته از فاکتور‌ها و مواردی هستند که می‌توانند در زمینه نهایی کردن تصمیم برای تعویض کف‌پوش ساختمان تاثیرگذار باشند. خوشبختانه در حال‌ حاضر انواع گوناگون و متفاوتی از کف‌پوش ها به بازار عرضه می‌شوند. شما می‌توانید با توجه به نیاز و سلیقه خود از آن‌ ها بهره ببرید و کف خانه خود را زیباتر از گذشته کنید.

نکاتی که قبل‌ از بازسازی کف ساختمان باید به آن‌ ها توجه داشته باشید

فاکتور‌های گوناگونی وجود دارند که می‌توانند به شما کمک کنند به نحو احسن از خدماتی که در زمینه بازسازی کف خانه و آپارتمان ارائه می‌شود بهره ببرید. توجه به این نکات به شما کمک خواهد کرد تا با کمترین میزان دغدغه و شانس موفقیت بالا، به تعویض کف پوش خانه خود بپردازید.

شما می‌توانید با صحبت کردن و مشورت گرفتن از متخصصینی که در این زمینه فعال هستند، به ‌راحتی در رابطه با هر کدام از مواردی که ما در ادامه برای شما خواهیم گفت اطلاعات کسب کنید و در سریع‌ترین زمان ممکن از خدماتی که در زمینه بازسازی کف ارائه می‌شود بهره ببرید.

استفاده از بهترین نوع کف‌پوش

مورد اولی که شما هنگام بازسازی کف ساختمان باید به آن دقت کنید، استفاده از بهترین و باکیفیت‌ترین انواع کف‌پوش هایی است که در بازار موجود می‌باشند. ما در ادامه محتوا به بررسی انواع متفاوت این کف‌پوش‌ها برای شما خواهیم پرداخت تا روند انتخاب را برای شما راحت‌تر سازیم.

به این ‌موضوع توجه داشته باشید فاکتور هایی مانند آب‌ و هوای منطقه و ویژگی‌ های ساختمان تاثیر زیادی در نهایی کردن تصمیم و خرید بهترین نوع کف‌پوش خواهد داشت.

علاوه بر این موضوع، ممکن است که سبک چینش دکوراسیون و طراحی خانه نیز در انتخاب کف‌پوش تاثیرگذار باشد. برای مثال اگر خانه شما حالتی چوبی یا کلبه‌ای دارد، قاعدتا استفاده از کف‌پوش های چوبی انتخاب عاقلانه‌تری خواهد بود. به ‌هر حال شما حتما باید هنگام بازسازی منزل در انتخاب کف‌پوش مورد نظر دقت کنید.

نکاتی که قبل از بازسازی کف ساختمان باید به آن توجه کرد
استفاده از کفپوش مناسب برای کفسازی

لوله‌کشی ‌ها و تاسیسات را چک کنید

از دیگر مواردی که قبل ‌از بازسازی کف ساختمان باید مورد توجه قرار ‌بگیرد بررسی لوله ‌ها و اتصالات است. همان ‌طور که همه شما می‌دانید، در بسیاری از خانه‌ ها لوله‌کشی‌ های آب و فاضلاب از زیر کف‌پوش رد می‌شوند.

پس شما حتما باید هنگام بازسازی، این اتصالات و لوله ‌ها را به ‌طور کامل چک کنید و بعد روند نصب کف‌پوش را پیش ببرید‌. اگر بدون بررسی این اتصالات روند کف‌سازی را شروع کنید، درصورتی ‌که مشکلات نشتی در لوله ‌کشی وجود داشته باشد، باید هزینه‌های سرسام‌ آوری را خرج کنید تا کف‌پوش را دوباره بکنید، مشکلات را برطرف کنید و دوباره برای نصب کف‌پوش اقدام کنید.

پس بهتر است که حتما این نکته را مورد توجه قرار دهید تا بتوانید بدون هیچ‌ گونه مشکلی روند بازسازی کف منزل را پیش ببرید‌.

از بهترین خدمات کفسازی بهره‌ ببرید

در حال حاضر مجموعه و موسسات زیادی خدمات مربوط به بازسازی کف ساختمان را ارائه می‌دهند. معمولاً با توجه به نوع کف‌پوشی که شما انتخاب کرده‌اید، نیاز است تا مراحل متفاوتی برای بازسازی کف منزل طی شوند تا در انتها بتوانید یک کف‌سازی زیبا و با کیفیت داشته باشید. به ‌همین دلیل استفاده از تخصصی‌ترین خدمات در این زمینه ضرورت دارد. ‌

تنها در این شرایط است که شما می‌توانید با خیال راحت دستمزد خدمات‌ دهنده مورد نظر خودتان را پرداخت کنید و مطمئن باشید که نصب کف‌پوش با دقت و سرعت بسیار بالایی طی خواهد شد.

بودجه را برآورد کنید

از دیگر نکاتی هنگام بازسازی کف ساختمان باید حتما مورد توجه قرار بگیرد برآورد بودجه است. همانطور که د ر مقاله “برآورد هزینه بازسازی ساختمان“شما باید برای خرید مواد اولیه مانند کف‌پوش ها و مواد نصب و همچنین پرداخت دستمزد خدمات دهنده، بودجه کافی داشته باشید.

پس بهتر است که قبل از هر گونه اقدام در رابطه با قیمت کف‌پوش مورد نظر اطلاعات کسب کنید و شرکت متخصص در زمینه کفپوش و کفسازی را بیابید. با کمی جست و جو و بررسی شما می‌توانید متوجه شوید که برای بازسازی کف منزل چقدر بودجه نیاز خواهید داشت.

در ادامه می‌توانید با بررسی قیمت‌ها بودجه مورد نیاز خود برای بازسازی کف ساختمان را برآورد کنید و بعد از آماده کردن بودجه روند بازسازی ساختمان را شروع کنید.

نکاتی که قبل از بازسازی کف ساختمان باید به آن توجه کرد
استفاده از پارکت برای زیبا شدن کفپوش

به دستورالعمل‌های موجود دقت داشته باشید

با توجه به نوع کف‌پوشی که شما انتخاب کرده‌اید، دقت به دستورالعمل‌های موجود ضروری است‌. برای مثال برخی از کف‌پوش ها باید بعد از نصب حدود یک الی دو روز به‌ طور کامل بدون استفاده باقی بمانند و نباید هیچ ‌گونه وزن اضافی روی آن‌ ها قرار بگیرد.

به همین دلیل بهتر است که در این شرایط از قرار دادن لوازم‌ خانگی سنگین مانند تلویزیون، کتابخانه، مبلمان و … روی آن ‌ها خودداری کنید.

البته این دستورالعمل تنها برای برخی از کف‌پوش ها صدق می‌کند‌. منظور ما از بیان این نکته این است که حتما بعد از پایان کف سازی، از مجری کفپوش مورد نظر در رابطه با دستورالعمل ‌های این ‌چنینی سوال کنید تا بتوانید با کمترین ریسک و دردسر از بازسازی کف ساختمان بیشترین لذت را ببرید.

بررسی انواع متفاوت مصالح برای بازسازی کف ساختمان

پیشتر برای شما گفتیم که برای بازسازی کف ساختمان کف‌پوش‌ های گوناگون و متنوعی وجود دارند که هر کدام از آن‌ ها دارای ویژگی ‌های منحصر به ‌فرد خود هستند.

ما در ادامه قصد داریم برای شما به بررسی پرکاربردترین و باکیفیت‌ترین انواع متفاوت این محصولات بپردازیم و در این زمینه انتخاب یک کف‌پوش مناسب شما را راهنمایی کنیم.

سرامیک

سرامیک به‌ عنوان یکی از بهترین، مقاوم‌ترین و پرکاربردترین مصالح برای بازسازی کف ساختمان شناخته می‌شود. این محصولات می‌توانند به ‌خوبی در محیط‌ های مرطوبی مانند آشپزخانه و سرویس‌ های بهداشتی مورد استفاده قرار بگیرند.

سرامیک‌ قابل شستشو می‌باشد و به‌ راحتی تمیز می‌شود. شما می‌توانید این محصولات را در طرح‌ بندی‌ها و رنگ ‌بندی‌های متفاوت و حتی اندازه‌‌های گوناگون تهیه نمایید و از آن‌‌ها بهره ببرید. سرامیک دارای دسته بندی ‌های متفاوتی است. برای تضمین کیفیت، شما می‌توانید به سراغ آن دسته از سرامیک‌هایی بروید که دوام بیشتری دارند.

نکاتی که قبل از بازسازی کف ساختمان باید به آن توجه کرد
یک نوع کفسازی با استفاده از کفپوش سرامیکی

پارکت

پارکت از دیگر پرطرف‌دارترین کفپوش هایی برای بازسازی کف ساختمان می‌باشد. پارکت معمولاً از جنس ام دی افی ساخته شده‌اند که با ورق‌ های پی‌وی سی پوشیده شده‌ است‌‌.

پارکت ها به‌ عنوان یکی از زیباترین و پرطرف‌دارترین انواع کف‌پوش شناخته می‌شوند که در حال‌ حاضر طرف‌داران زیادی دارند. در سبک‌های دکوراسیون مدرن، این کف‌پوش می‌تواند به‌ خوبی با سایر بخش‌‌های دکوراسیون هماهنگ شود.

این نوع کف‌پوش برای اتاق نشیمن و اتاق‌ خواب ها گزینه مناسبی می‌باشد‌؛ اما یکی از نقاط ضعف پارکت، مقومت کم در برابر رطوبت است. به ‌همین دلیل برای استفاده در آشپزخانه و سرویس ‌های بهداشتی از این کفپوش استفاده نمی‌گردد.

سنگ

سنگ‌ به‌ عنوان یکی دیگر از کف‌پوش ها برای بازسازی کف منزل شناخته می‌شود. این محصولات معمولاً به‌ صورت طبیعی به بازار عرضه می‌شوند و می‌توانند مورد استفاده قرار بگیرند‌.

کف‌پوش های سنگی قیمت ‌های نسبتاً بالایی دارند و می‌توانند به ‌خوبی باعث زیباسازی کف خانه شما شوند. این محصولات نیز درست مانند سرامیک می‌توانند در محیط ‌های مرطوب مورد استفاده قرار بگیرند.

پی‌ وی سی

یکی دیگر از انواع متفاوت کف‌پوش‌های ساختمانی، انواع پی‌وی‌سی است‌. این محصولات قیمت بسیار مقرون ‌به ‌صرفه‌ای دارد و از کیفیت قابل‌ قبولی برخوردار است. انواع پی‌وی‌سی در برابر رطوبت بسیار مقاوم هستند و در تنوع طرحی و رنگی بسیار بالایی به بازار عرضه می‌شوند.

نکاتی که قبل از بازسازی کف ساختمان باید به آن توجه کرد
استفاده از لمینیت برای کف و کفپوش

بررسی مراحل بازسازی کف ساختمان

بازسازی کف خانه و آپارتمان نیز درست مانند هر گونه اقدام دیگری، مراحل خاص خودش را دارد. بیایید با یکدیگر در ادامه مراحل نصب انواع متفاوت کف‌پوش ها را بررسی کنیم‌.

مرحله اول بازسازی کف ساختمان؛ زیرسازی

مرحله اول در بازسازی کف ساختمان، شامل زیرسازی می‌شود. زیرسازی مهم‌ترین و حیاتی‌ترین مرحله در کف‌سازی است زیرا استحکام و دوام کف‌پوش را تضمین خواهد کرد. اگر این مرحله با دقت و تخصص کافی انجام نگیرد، عمر کف‌پوش تا حد بسیار زیادی کاهش پیدا خواهد کرد. علاوه‌ بر این موضوع، زیرسازی درست و مناسب می‌تواند از تاسیساتی که در کف ساختمان هستند نیز محافظت کند.

مرحله دوم از بازسازی کف ساختمان؛ تنظیم شیب

هنگامی ‌که زیرسازی انجام شد، باید شیب بندی تنظیم شود. اگر هنگام شیب بندی به اندازه کافی دقت نشود، روند چفت شدن قطعات کف‌پوش به یکدیگر به‌ درستی انجام نخواهد شد و همین موضوع می‌تواند در ادامه مشکلات زیادی را به وجود بیاورد.

شیب بندی نامناسب می‌تواند باعث چفت نشدن قطعات متفاوت کف‌پوش شود و به ‌طور کامل کف‌پوش را بی استفاده کند. یکی از اهداف اصلی کف‌پوش ها جلوگیری از عبور رطوبت است. اگر درز ‌ها یا تکه‌ های کف‌پوش به‌ خوبی در یکدیگر چفت نشوند، رطوبت به ‌راحتی منتقل خواهد شد و مشکلات زیادی را به وجود خواهد آورد.

مرحله سوم از بازسازی کف ساختمان؛ روسازی

بعد از زیرسازی و تنظیم شیب، نوبت به روسازی می‌رسد. اگر دو مرحله پیشین با دقت و تخصص کافی انجام ‌شده باشند، مرحله آخر مرحله‌ی سخت و پیچیده‌ای نیست. در این مرحله قطعات متفاوت کف‌پوش با روش‌‌های گوناگونی در کف ساختمان نصب می‌شوند و در یکدیگر چفت می‌شوند.

هر کدام از انواع متفاوت کف‌پوش ها با روش خاص مخصوص به خودشان نصب می‌گردند. برای مثال پارکت و لمینت ممکن است که به ‌صورت چفت و بستی یا با استفاده از چسب محکم شوند. اما برای مثال سنگ و سرامیک باید با ملات و دوغاب نصب شوند. توجه به اصول نصب برای هر کدام از این کف‌پوش ها بسیار حیاتی و مهم می‌باشد.

نکاتی که قبل از بازسازی کف ساختمان باید به آن توجه کرد
یک کفپوش با پارکت چوبی

جمع‌بندی بازسازی کف ساختمان

بازسازی کف ساختمان یکی از اقدامات حیاتی و ضروری است‌. تقریباً در هر خانه‌ای با هر ویژگی ‌امکان و احتمال تعویض کفپوش و اجرای کفسازی جدید وجود دارد.

ما در این مطلب به‌ طور کامل برای شما در رابطه با جنبه ‌های متفاوت بازسازی کف خانه و آپارتمان صحبت نمودیم و گفتیم که قبل ‌از انجام این خدمات باید چه نکاتی را مورد توجه قرار دهید. به‌ هر حال اگر قصد دارید که از باکیفیت‌ترین و بهترین انواع این خدمات بهره ببرید، توجه به نکات بیان‌ شده کاملاً ضروری می‌باشد.

سعی کنید که با انتخاب درست مواد اولیه و ارتباط گرفتن با یک خدمات‌ دهنده متخصص، با کمترین میزان دردسر روند بازسازی کف ساختمان را پیش ببرید. حتما هنگام انتخاب کف‌پوش مورد نظر به رنگ محصول، طرح محصول، مقاومت آن، زمان مورد نیاز برای نصب، و همچنین قیمت ‌آن توجه داشته باشید.

با دقت و توجه به این فاکتور‌ها شما می‌توانید مطابق با بودجه‌ای که دارید، از بهترین گزینه بهره ببرید. به این موضوع توجه داشته باشید که بازسازی چند باره کف ساختمان هزینه‌‌های زیادی را با خود دربر خواهد داشت. پس سعی کنید که با تحقیق و بررسی به سراغ بهترین و عاقلانه‌ترین انتخاب بروید تا در آینده نزدیک نیازی به تعویض یا تعمیر کف‌پوش نداشته باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

افزونه "فرم تماس 7" نصب یا فعال نشده است